Loading…

Kosova siguron medalje në Grand Prix Almada, Distria kalon në finale

  • 28/01/2022 | 15:46

Kosova siguron medalje në Grand Prix Almada, Distria kalon në finale

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur t’i sigurojë Kosovës medalje në Grand Prix Alamada, që po zhvillohet në Portugali.


Në kuadër të kategorisë deri në 52 kilogramë, Krasniqi në gjysmëfinale e mposhti xhudisten nga Portugalia Joana Diogo, ku kjo e fundit në raundin e dytë e mposhti xhudisten kosovare Erza Muminoviq.

Në finale, e arta olimpike Krasniqi do të përballet me xhudisten nga Kroacia Ana Viktorija Puljiz.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë