Loading…

Kosova s’njeh humbje në ‘Fadil Vokrri’: Mposht Malin e Zi dhe vazhdon ëndrrën drejt ‘Euro 2020’

  • 14/10/2019 | 22:35

Kosova s’njeh humbje në ‘Fadil Vokrri’: Mposht Malin e Zi dhe vazhdon ëndrrën drejt ‘Euro 2020’

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nuk po njeh humbje në ndeshjet e zhvilluara si vendas, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan Gazeta Metro.


Pas humbjes nga Anglia në ndeshjen e fundit, Kosova i është kthyer fitoreve në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Europian.

Në ndeshjen e zhvilluar sonte në ‘Fadil Vokrri’, ‘Dardanët’ shënuan fitore bindëse ndaj Malit të Zi me rezultatin 2-0.

Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi shënuan golat e fitores në minutat 10’të dhe 35.

Pas kësaj fitore, Kosova ka 11 pikë dhe renditet në pozitën e tretë në Grupin A. Me vetëm një pike më pak se Republika e Çekisë që pozicionohet e dyta.

Kujtojmë që Kosova ndeshjen e radhës e luan pikërisht ndaj Çekisë më 14 nëntor. Kjo ndeshje pritet të jetë edhe vendimtare për pozitën e dytë, pozitë kjo që dërgon në ‘Euro2020’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë