Loading…

Kosova sot do të nënshkruajë marrëveshjen tregtare me Britaninë e Madhe

  • 03/12/2019 | 09:13

Kosova sot do të nënshkruajë marrëveshjen tregtare me Britaninë e Madhe

Siç duket, Kosova do ta ngrisë shkallën e zhvillimit në sektorin tregtar sepse sot do të nënshkruajë një marrëveshjen me Britaninë e Madhe, shkruan Gazeta Metro.


Ministria e Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, sot pritet të nënshkruajë marrëveshje të partneritetit të tregtisë dhe bashkëpunimit me Britaninë e Madhe.

Sipas njoftimit të MTI-së, marrëveshja do të nënshkruhet nga ministri në detyrë, Endrit Shala dhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë