Loading…
Kosova sot zhvillon ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë
  • 25/03/2019 | 08:25

Kosova sot zhvillon ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë

Kosova sot do të zhvillojë ndeshjën e parë kualifikuese për ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë, transmeton Gazeta Metro.


Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challendes është shprehur optimist për një rezultat të mirë kundër Bullgarisë, ndonëse e ka pranuar se përballë kanë një kundërshtar mjaft të fuqishëm.

Ai thotë se Bullgaria është kundërshtari më i fortë që Kosova ka përballur deri tani dhe nëse lojtarët e tij mendojnë një fitore të lehtë ndaj tyre kjo do të jetë një problem mjaft i madh.

Ndeshja Kosovë-Bullgari fillon nga ora 20:45, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë