Loading…

Kosova U’17 në grup me Portugalinë për ‘EURO 2020’

  • 03/12/2019 | 12:27

Kosova U’17 në grup me Portugalinë për ‘EURO 2020’

Përfaqësuesja e Kosovës U’17 ka mësuar grupin dhe kundërshtarët sa i përket kualifikimeve në Kampionatin Evropian ‘EURO 2020/21’, për grup moshat nën 17 vjeç, transmeton Gazeta Metro.


Bëhet e ditur se Kosova bën pjesë në Grupin 6’të, ku njëjtë si përfaqësuesja në Grupin A, edhe U’17’shat do të përballen me përfaqësuesen e Çekisë dhe atë të Malit të Zi.

Përveç tyre, në këtë grup do të jetë edhe Portugalia, ndërsa kampionati do të zhvillohet në Qipro.

Sa i përket djelmoshave të Bernard Challandes, për të zërë vend në kualifikimet e ‘EURO 2020’, kanë mundësi përmes Play’offit në Ligën e Kombeve. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë