Loading…

Kosova zhvillon sot ndeshjen e parë pa Challandes si trajner, përballet me Jordaninë

  • 10/11/2021 | 08:18

Kosova zhvillon sot ndeshjen e parë pa Challandes si trajner, përballet me Jordaninë

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Kombëtarja e Kosovës sot do ta zhvillojë ndeshjen miqësore kundër asaj të Jordanisë.


Ky ballafaqim është i pari për “Dardanët” pas shkarkimit të trajneri zviceran Bernard Challandes i cili u largua nga detyra me vendimin e Federatës së Futbollit të Kosovës pas rezultateve të dobëta, transmeton KosovaPress.

Ballafaqimin me Jordaninë do ta drejtoje trajneri i përkohshëm Primozh Ghila i cili vjen nga Sllovenia dhe i cili po ashtu pritet ta drejtojë Kosovën edhe në ndeshjen e fundit të vlefshme për fazën kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Greqisë.

Në konferencën e mbajtur të martën para mediave, Ghila e vlerësoi lartë Kombëtaren e Kosovës duke thënë se ka një përbërje shumë të mirë, sidomos në mesfushë dhe në fazën ofanzive dhe shtoi se do të kërkojë vetëm fitore në dy ndeshjet e radhës.

Ndeshja Kosovë-Jordani starton nga ora 18:00 dhe vjen pas humbjes së papritur nga Gjeorgjia me rezultat 2-1.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë