Loading…

Kosovarët kanë votuar edhe nga Arabia Saudite: Kaq vota ka nga atje

  • 16/10/2019 | 21:49

Kosovarët kanë votuar edhe nga Arabia Saudite: Kaq vota ka nga atje

Në zgjdhjet e jashtëzakonshme paramentare në Republikën e Kosovës, kanë votuar 15 mijë qytetarë kosovarë që jetojnë jashtë Kosovës, e kishte nga ata që votuan edhe nga Arabia Saudite, shkruan Gazeta Metro.


Nga Arabia kanë votuar disa perosna mirëpo vetëm një votë është e vlefshme, duke pasur parasysh që shumë vota janë shpallur të pavlefshme.

Nga 35 mijë votues të regjistruar nga diaspora për pjesëmarrje në zgjedhjet e 6 tetorit, në fund, numri total i votave të vlefshme është mbi 13 mijë.

516 vota kanë arriut nga Suedia, 486 nga Italia, 421 nga Franca, 307 nga Belgjika, 289 nga SHBA, etj.

Mirëpo vota kanë arritur edhe nga disa shtete më të largëta si Mongolia 6 vota, Japonia 2 vota, Nigeria 1 votë, Siria 1 votë, Arabia Saudite 1 votë, Izraeli një votë, Armenia 1 votë, Kolumbia 1 votë.

Kjo është tabela me numrin e pakove me fletëvotime të aprovuara nga shtetet ku kanë votuar qytetarët e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë