Loading…
Kosovarët nuk i ndalë as tetori, nisen për deti në Shqipëri
  • 21/10/2018 | 15:13

Kosovarët nuk i ndalë as tetori, nisen për deti në Shqipëri

Plazhi ka përfunduar vetëm zyrtarisht, pasi ditët me temperatura të larta kanë bërë që të jenë të shumtë ata që i rikthehen detit edhe në këto ditë vjeshte.

Temperaturat e ngrohta të kësaj fundjave tetori i kanë ftuar pushuesit sërish drejt plazheve të Adriatikut. Disa për të shijuar banjot e diellit e të ujit e të tjerë për shëtitje, lojëra të ndryshme apo dhe një kafe, apo drekë buzë detit.

Të ardhur kryesisht nga Tirana, Elbasani apo dhe vendet e rajonit, Kosova e Maqedonia, frekuentuesit e plazhit i gëzohen rrezeve diellit të ngrohta dhe ajrit të jodizuar edhe këtë fundjavë vjeshte.

Për të gjithë ata që kërkojnë qetësi, më shumë hapësirë, ujë dhe rërë të pastër, si dhe shërbime me çmime më të lira, vjeshta me temperaturat e saj të ngrohta mbetet stina ideale për të pushuar.

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë