Loading…

Kosovarët nuk respektojnë orën policore: 69 persona arrestohen vetëm dje

  • 09/04/2020 | 11:37

Kosovarët nuk respektojnë orën policore: 69 persona arrestohen vetëm dje

Ora policore nga qytetarët e Kosovës po vazhdon të mos respektohet dhe të shkelin rregullat e vendosur nga Qeveria e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar 69 persona dhe ka hapur 38 raste në disa nga qytetet e Kosovës.

Numri i personave me më së shumti arrestime është nga Prishtina, pastaj nga Peja dhe Gjilani.

 

Kujtojmë se ora policore e vendosur nga Qeveria Kurti ka rezultuar si vendim antikushtetuese, kjo masë parasheh kufizimin e lëvizjes së qytetarëve nga ora 17:00 deri në 06:00 të mëngjesit.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë