Loading…

Kosovarëve që duan të shkojnë në Maqedoni do t’u kërkohet testi negativ për koronavirus

  • 08/07/2020 | 23:17

Kosovarëve që duan të shkojnë në Maqedoni do t’u kërkohet testi negativ për koronavirus

Qeveria e Maqedonisë ka miratuar kërkesën e Komisionit për Sëmundje Infektive që obligon shtetasit e Kosovës, Bosnjës, Malit të Zi dhe të Serbisë, që të kenë test PCR me rezultat negativ për koronavirus, jo më të vjetër se 72 orë.

Masa nuk vlen për shtetasit e këtyre vendeve që e kalojnë Maqedoninë vetëm si tranzit. Por, këta qytetarët s’mund të qëndrojnë në Maqedoni më gjatë se pesë orë, raportojnë mediat në Maqedoni.

Masa për test nuk vlen për shtetasit e Maqedonisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë