Loading…

Kosovari akuzohet për vrasjen e ish-gruas së tij në Irlandë

  • 01/03/2017 | 20:54

Kosovari akuzohet për vrasjen e ish-gruas së tij në Irlandë

Një kosovar që jeton në Irlandë është duke u akuzuar për vrasjen e ish-gruas së tij, me të cilën ka dy fëmijë.

Vesel Jahiri, 35 vjeçar, dyshohet se i ka shkaktuar vdekjen Anna Finnegan, 25 vjeçare, në shtator të vitit 2012 pasi e ka therur me thikë, njofton The Irish Times.

Ai ka lindur në Kosovë, ndërsa jeton në Irlandë që nga viti 1999, ku edhe punon si mekanik.

fotox1_1488396410-9549263

Mbrojtja e tij ka thënë se Jahiri dhe Finangan kanë pasur një marrëdhënie të gjatë, deri kur janë ndarë në vitin 2012, për shkak të problemeve në lidhje.

Jahiri ka thënë se ndihet i pafajshëm për akuzat ndaj tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë