Loading…

Kosovari duke djegur mbeturinat, ia djeg edhe lokalin komshiut

  • 05/03/2017 | 15:45

Kosovari duke djegur mbeturinat, ia djeg edhe lokalin komshiut

Një person në Zahaq të Pejës i ka vënë flakën një objekti të një personi tjetër, pas një pakujdesie me djegien e mbeturinave.


Siç njofton Policia e Kosovës, personi i i dyshuar u kishte vënë zjarr mbeturinave, mirëpo situata i kishte dalë jashtë kontrollit duke ia djegur një objekt një personi tjetër.

“I dyshuari mashkull K/Shqiptar u kishte vënë zjarrin disa mbeturinave. Zjarri ka dalur jashtë kontrollit dhe kishte përfshirë një objekt ndihmës pronë e viktimës mashkull K/Shqiptar në të cilin ishin 2 aparat të kafes,1 furrë e picave dhe 36 copë karrika”, njofton policia.

Objekti është djegur në tersi, ka njoftuar Policia e Kosovës, ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë