Loading…

Kosovari i djegur në veturën e gjetur në Shqipëri ishte zhdukur nga 29 prilli

  • 05/05/2018 | 18:38

Kosovari i djegur në veturën e gjetur në Shqipëri ishte zhdukur nga 29 prilli

Makina me targë të Kosovës 02 960 SN hyri në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinës më 29 prill. Sot, më 5 maj, automjeti u gjet i shkrumbuar mes barishteve në një tokë, në fshatin Derven të Fushë-Krujës, rreth 250 metra larg rrugës kryesore të automjeteve.

Brenda saj u gjet i karbonizuar një trup i pajetë njeriu.

Policia e ka të pamundur të identifikojë se për kë bëhet fjalë, madje është i padallueshëm nëse trupi i përket një femre apo një mashkulli, për shkak se është shkrumbuar totalisht.

Lajmi.net merr vesh se viktima është Xhafer Osmani nga Vushtrria i cili ishte shpallur i zhdukur që nga 29 prilli, data kur edhe ka hyrë në territorin e Shqipërisë.

Ai udhëtoi për në Shqipëri me veturën e tipit Volkswagen Touran.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë