Loading…

KOSTT 1.5 milion euro për përmirësimin e energjisë elektrike në Rahovec

  • 30/01/2017 | 13:18

KOSTT 1.5 milion euro për përmirësimin e energjisë elektrike në Rahovec

Gjatë verës së vitit 2017 në Komunën e Rahovecit do të fillojë ndërtimi linjës 110 kv (kilovolt). Vlerë e projektit është 1 milion e 500 mijë euro dhe financohet nga BERZH, me realizimin e këtij projektit, do të rritet furnizimi me energji elektrike.


Kështu ka bërë të ditur Ilir Shala, drejtor i departamentit për menaxhim dhe implementim të projekteve në KOSTT, gjatë një takimi me kryetarin e Komunës së Rahovecit.

Sipas njoftimit për media, qëllimi i takimit ishte njoftimi për fillimin dhe implementimin e projekteve që financohen nga BERZH, për përmirësimin e rrjetit të energjisë elektrike, i linjës 110 kV (kilovolt) nënstacioni në Rahovec.

Kryetri Vehapi, e falënderoi drejtorin Shala për vizitën dhe për njoftimin e tij sa u përket investimeve të cilat do të bëhen nga KOSTT-i.

Vehapi, poashtu premtoi se do të jemi bashkëpunues, gjatë gjithë kohës së realizimit të projektit i cili ka për qellim përmirësimin e furnizimit me energji elektrike për Komunën e Rahovecit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë