Loading…
Kostumet e udhëtimit të Nigerisë për Kupën e Botës mund të jenë gjëja më interesante ndonjëherë
  • 12/06/2018 | 13:26

Kostumet e udhëtimit të Nigerisë për Kupën e Botës mund të jenë gjëja më interesante ndonjëherë

Nigeria është një nga ekipet e kualifikuara në Botëror dhe shpejtë do ta zhvillojë ndeshjen e saj të parë, kundër Kroacisë.


Ekipi i Nigerisë do të luajë kundër Kroacisë në Grupin D me datën 16 qershor.

Por, përderisa ekipet e tjera kanë udhëtuar për në Evropën Lindore të veshur me rrobat e tyre të ekipit, Nigeria ka vendosur të mos e ndjek këtë shembull.

Vetëm shikoni se në çfarë janë shndërruar John Obi Mikel dhe lojtarët e tjerë. Ata kanë veshur kostumin e tyre tradicional duke përqafuar kështu kulturën e tyre edhe një herë. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë