Loading…

Kotzias: Macron do jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon

  • 22/10/2019 | 18:12

Kotzias: Macron do jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon

Ish-ministri i punëve të jashtme greke, Nikos Kotzias ka thënë se Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave, transmeton Gazeta Metro.


Kotzias, ka shkruar se veto e vendosur nga Macron, për vendet e Balkanit, ka kuptimin e përfundimit të marrëveshjes së Prespës, e cila ishte nënshkruar në mes të Kryeministrit maqedonas, Zoran Zajev dhe atij Grek Alexis Cipras, e cila ishte konsideruar si historike.

“Pas vetos së Macron,  nënkupton përfundimin e marrëveshjes Prespa: ai e minon atë dhe më pas citon rezultate negative të minimit të vet si justifikim, Prandaj do të jetë përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon.shkruan Kotzias./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë