Loading…

Koulibaly me një goditje volej, realizon super gol kundër Tottenham

  • 14/08/2022 | 17:59

Koulibaly me një goditje volej, realizon super gol kundër Tottenham

Chelsea ka kaluar në avantazh në derbin e Londrës kundër Tottenham Hotspur, pas një super goli të shënuar nga qendërmbrojtësi, Kalidou Koulibaly, transmeton Gazeta Metro.


Në minutën e 19’të të ndeshjes në ‘Stamford Bridge’ pas një harkimi në zonë nga transferimi i ri i klubit, Martin Cucurella, topi shkoi drejt në këmbët e Koulibalyt, i cili me një goditje volej shënoi super gol.

Ky është edhe goli i parë për të me fanellën e ‘Bluve të Londrës’ që nga transferimi i tij këtë verë nga Napoli, kurse edhe Cucurella në ndeshjen debutuese si startues arriti të dhuroi asistim.

Të dyja skuadrat kujtojmë se javën e kaluar shënuan fitore kundër Southampton (4-1), respektivisht Everton (0-1). /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë