Loading…

Kourtney Kardashian ka bërë një ndërhyrje që ia ka shpëtuar jetën

  • 25/02/2021 | 23:20

Kourtney Kardashian ka bërë një ndërhyrje që ia ka shpëtuar jetën

Nëse nuk keni lindur me llojin e flokëve të ëndrrave tuaja më të egra, me siguri keni mësuar rrugën tuaj rreth disa mënyrave se si t’i rregulloni flokët tuaja.


Por natyrisht, stilimi i tepërt shpesh mund të çon humbjen e flokëve. Cila është pikërisht ajo që Kourtney Kardashian beson se i ndodhi asaj pasi ajo gjeti një vend tullac në kokën e saj.

Gjatë një videoje për sezonin e ri të Keeping Up With Kardashians, Kourtney u bë e vetëdijshme për flokët e humbur nga motra e saj, Kim. “Kourtney, kë një vend të madh pa flokë në kokë,” tha Kim. “Shiko poshtë, Kourtney. Oh zot, kam frikë për jetën tënde. E ke parë? ”

Kourtney, duke shtuar se ajo beson se shaku i rënies së flokëve ishte bishtaleci  (à la Ariana Grande) që ajo e bëri në amFAR Gala.

Në premierën e KUwTK, Kourtney zbuloi se ajo po bënte trajtimin e plazmës për të ndihmuar në korrigjimin e pjesës pa flokë. Trajtimi quhet PRP [platelet-rich plasma], ku marrin gjakun e individit në këtë rast të Kourtney, duke injektuar më pastaj plasman, në pjesët e rëna të flokëve për të stimuluar rritjen e tyre.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë