Loading…

KQZ certifikon listat e PDK’së dhe LDK’së

  • 22/01/2021 | 20:39

KQZ certifikon listat e PDK’së dhe LDK’së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka certifikuar listat e LDK’së dhe PDK’së, pasi kandidatët e tyre nuk kanë ndonjë problem me ligjin, shkruan Gazeta Metro.


Është duke u mbajtur mbledhja e KQZ’së ku po bëhet certifikimi i partive politike për zgjedhjet e shkurtit.

KQZ’ja ka certifikuar listat e LDK’së dhe PDK’së, pasi këto dy parti kanë zëvendësuar kandidatët në listat e tyre të cilët kanë pasur probleme me ligjin.

Zgjedhjet për Kuvendin e Kosovës do të mbahen më 14 shkurt 2021. //gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë