Loading…

KQZ certifikon sot rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale

  • 29/10/2021 | 15:01

KQZ certifikon sot rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), do të bëjë sot certifikimin e rezultateve përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave, shkruan Gazeta Metro.

Lajmin për Metron e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi.

Ai ka thënë se sot në ora 16:40, bëhet certifikimi i këtyre rezultateve.

“Ju njoftoj se sot (e premte, 29 tetor, ora 16:30) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës ku do të bëhet certifikimi i rezultateve përfundimtare të raundit të parë të Zgjedhjeve Lokale për Kryetarë të Komunave”, ka bërë të ditur Elezi.

Sipas rezultateve të shpallura dje nga KZQ në balotazh do të shkojnë Gjakova, Drenasi, Gjilani, Dragashi, Istogu, Kaçaniku, Fushë Kosova, Obiliqi, Rahoveci, Podujeva, Prishtina, Prizreni, komuna e Shtimes, Suhareka, komuna e Vitisë, Vushtrria, Malisheva, Juniku, Mamusha, Hani i Elezit, komuna e Kllokotit.

Ndërsa, Mitrovica e jugut, Peja, Leposaviqi, Lipjani, Deçani, Novobërda, Skenderaj, komuna e Shtërpcës, Suhareka, Ferizaj, Zubin Potoku, Zveçani, Graqanica, Parteshi, Mitrovica e veriut tashmë kanë zgjedhur kryetaret e saj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë