Loading…

KQZ: Deri në ora 15:00 kanë votuar 27 për qind

  • 04/12/2016 | 15:39

KQZ: Deri në ora 15:00 kanë votuar 27 për qind

Kryetarja e KQZ’së Valdete Daka, në konfrencën e radhës për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas ka bërë të ditur se deri në ora 15:00, pjesmarrja në zgjedhje ka qenë në shkallën 27 për qind.

Kryetarja Daka ka thënë se deri në këtë orë të drejtën e tyre të votës e kanë shfrytëzuar 14.193 votues, raporton gazetametro.net.

Ajo nuk ka pranuar të flas për parregullsitë që kanë ndodhur në këtë proces, duke thënë se për këtë përgjegjës është Prokuroria e Shtetit e cila është duke operuar në proces.

Konferenca e radhës është bërë e ditur se do të jetë në ora 19:30. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë