Loading…

KQZ ende nuk ka hapur rreth 134 mijë aplikacione për votim nga diaspora

  • 23/01/2021 | 08:08

KQZ ende nuk ka hapur rreth 134 mijë aplikacione për votim nga diaspora

Një ditë pas përmbylljes së afateve ligjore për procesin e votimit nga diaspora, rreth 134 mijë aplikacione ende nuk janë hapur nga KQZ-së. Derisa rreth 33 mijë sosh janë në procedura për verifikim, e 4500 prej tyre janë refuzuar.


Këtë e bëri të ditur kryeshefi i sekretariatit të KQZ-së, Burim Ahmetaj në mbledhjen e sotme të KQZ-së.

Sipas tij, aktivitetet për verifikimin e votuesve nga jashtë do të vazhdojë.

E shqetësuese numrin e madh të emailave të pahapura e konsideroi anëtari i LVV-së në KQZ-së, Alim Rama.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë