Loading…

KQZ mban mbledhjen e radhës: Pritet shqyrtimi dhe miratimi për akreditimin e vëzhguesve

  • 07/10/2021 | 11:12

KQZ mban mbledhjen e radhës: Pritet shqyrtimi dhe miratimi për akreditimin e vëzhguesve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), do të mbajë sot mbledhjen e radhës, me fillim nga ora 14:00, shkruan Gazeta Metro.

Sot KQZ mban mbledhje, me 6 pika të rendit të ditës.

Në mbledhje do të bëhet shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për akreditimin e vëzhgueseve.

Më poshtë njoftimi i plotë:

Sot (e enjte, 7 tetor, ora 14:00) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës me këtë rend dite:

1. Hyrje: z. Kreshnik Radoniqi, Kryesues i mbledhjes së KQZ-së:

2. Aktivitetet e Sekretariatit të KQZ-së:

3. Aktivitetet e ZRPPC-së:

– Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për akreditimin e vëzhgueseve.

4. Raport i Këshillave të KQZ-së:

· Këshilli për Çështje Ligjore:

– Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit të ZRPPC-së, në lidhje me pjesën e 10% të Fondit për përkrahje të subjekteve politike.

· Këshilli për Operacione Zgjedhore:

– Shqyrtimi dhe miratimi i rekomandit për ri shqyrtim të specifikave për format zgjedhore për zgjedhjet e lokale 2021.

5. Njoftim nga Këshilli Mbikëqyrës për Informim Publik;

6. Të ndryshme; /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë