Loading…

KQZ nuk ka para për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme

  • 22/08/2019 | 17:41

KQZ nuk ka para për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme

Kosova edhe zyrtarisht do të shkon në zgjedhje të reja pasi legjislatura e VI’të e Kuvendit të Kosovës është shpërndarë sot në një seancë të jashtëzakonshme, por përkundër saj problemet vetëm se kanë filluar, shkruan Gazeta Metro.


Komisionin Qendror të Zgjedhjeve po thotë se nuk ka para për organizimin e këtyre zgjedhjeve, ata po thonë se viti 2019 nuk është parë si vit zgjedhor.

KQZ po thotë se kanë bërë kërkesë buxhetore në Qeveri për mjete financiare për mbajtjen e zgjedhjeve, shuma e parave që Komisionit Zgjedhor ju nevojiten janë mbi 5 milionë euro.

Kujtojmë se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pritet t’i shpallë zgjedhjet e parakohshme jo më herët së 30 ditë nga shpërndarja e Kuvendit dhe jo më larg se 45 ditë nga dita e shpërndarjes./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]azetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë