Loading…

KQZ: Të pastrohen listat e zgjedhjeve

  • 04/11/2016 | 11:56

KQZ: Të pastrohen listat e zgjedhjeve

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), Valdete Daka në tryezën e organizuar nga presidenti Hashim Thaçi lidhur me reformën zgjedhore, ka thënë se institucioni që ajo drejton është i gatshëm të japë kontributin e saj në reformën zgjedhore. Ajo ka shtuar se do të ishte mirë që të kemi thjeshtim të procesit zgjedhor, pastaj pastrimit të listave të votuesve.

“Para katër viteve ka filluar një reformë zgjedhore por për shkak të rrethanave nuk është përfunduar kurrë. Ne si KQZ do të jemi të gatshëm të japim kontributin tonë gjatë reformës zgjedhore”, ka shtuar Daka.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë