Loading…

KQZ tërheq shortin, partitë politike do garojnë me këta numra në zgjedhjet e 14 shkurtit

  • 01/02/2021 | 10:48

KQZ tërheq shortin, partitë politike do garojnë me këta numra në zgjedhjet e 14 shkurtit

KQZ ka  bërë sot tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve partiake në fletëvotimin në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Metro.


Lëvizja Vetëvendosje në këto zgjdhje do ketë numrin 127 në fletëvotim; LDK do ketë numrin 132; PDK do ketë numrin 134; AAK 135; Nisma numrin 121 dhe Lista Serbe 119.

Kryetarja e KQZ’së Valdete Daka, tha se KQZ është e përkushtuar që të siguroj procesin zgjedhor në bazë të Kushtetutës dhe ligjeve.

“Mes sfidave të shumta KQZ është duke u përkushtuar maksimalisht në përmbushjen e detyrave që dalin nga Kushtetua dhe Ligji për Zgjedhjet. Dua ti garantoj të gjithë se se KQZ mbetet e përkushtuar në organizimin e zgjedhjeve sipas Kushtetutes dhe ligjeve në fuqi”, tha Daka./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë