Loading…

KQZ’ja anulon pushimet vjetore

  • 06/05/2017 | 08:03

KQZ’ja anulon pushimet vjetore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka lëshuar të premten një qarkore për stafin, nëpërmjet së cilës ka kërkuar që nga e hëna t’i anulojnë pushimet vjetore, merr vesh “Koha Ditore”.


Kjo përbën një indikacion tjetër për zgjedhje të parakohshme.

Muajin e shkuar institucioni që i organizon zgjedhjet ka ndërmarrë edhe veprime të tjera mobilizuese.

E ka hartuar planin operativ për zgjedhje, si dhe e ka finalizuar projektbuxhetin për to. Mbështetur në planin preliminar, kostoja e zgjedhjeve të parakohshme do të jetë rreth 6 milionë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë