Loading…

KQZ’ja përmbyll procesin e certifikimit të kandidatëve dhe subjekteve politike

  • 24/05/2017 | 22:53

KQZ’ja përmbyll procesin e certifikimit të kandidatëve dhe subjekteve politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës ku përmbylli certifikimin e subjekteve politike dhe kandidatëve që do të marrin pjesë në Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvend, më 11 qershor.

Në këtë mbledhje, KQZ-ja certifikoi kandidatët e subjekteve politike nga radhët e komuniteteve pas verifikimeve lidhur me përkatësinë etnike të kandidatëve të tyre. Lista e Subjekteve Politike, Kandidatët e të cilave u certifikuan nga KQZ, janë:

Një ditë më herët, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar Subjektet Politike dhe Kandidatët si në vijim:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë