Loading…

Krasniqi i kushton poezi Lladrovcit

  • 21/12/2016 | 14:16

Krasniqi i kushton poezi Lladrovcit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi i është kundërpërgjigjur Ramiz Lladrovcit, tashmë kryetar i zgjedhur i  komunës së Drenasit.

Krasniqi, përmes një poezie, ka dërguar mesazh Lladrovcit, i cili me një shkrimi në Facebook ishte shprehur se ishte Krasniqi ai që hodhi “gur e dru” mbi të dhe familjen tij./gazetametro.net

EPITAF

U ngut një bandill

Në fakt qe një debill

Që deshi të bëhet mbret

S’diti tjetër pos të pëllet

Shkeli mbi çdo vlerë

Në dimër e në verë

Tek bëri karrierë thuaja

Stolisur me pupla të huaja

Lapidarin aq fort e desh

Por me injorancë u mvesh!

Sa keq për kombin kjo godet

Medet! Medet! Medet!

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë