Loading…

Krasniqi: LDK s’mund ta luftojë korrupsionin, të gjithë nënkryetarët i ka me aktakuza

  • 14/08/2019 | 21:29

Krasniqi: LDK s’mund ta luftojë korrupsionin, të gjithë nënkryetarët i ka me aktakuza

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK’së, Memli Krasniqi, ka thënë se LDK nuk mund ta luftojë korrupsionin, pasi që edhe në këtë parti ka zyrtarë me atakuza e akuza të ngritura, shkruan Gazeta Metro.


Duke folur në Debat Plus, Krasniqi u shpreh se që nga viti 2017, PDK’ja e ka në program largimin e personave që kanë akuza për korrupsion, dhe se fushata e Kryetarit Kadri Veseli, nuk ka të bëjë me zgjedhje kjo pasi nuk  kanë qenë në dijeni se vendi do të shkoj në zgjedhje.

Krasniqi shtoi se LDK nuk mund ta luftoj korrupsionin duke e pasur parasysh se disa prej figurave kyqe kanë aktakuza të ngritura.

‘Çka kanë bërë si LDK, paria e LDK’së që janë prej nivelit të nënkryetarëve gati të gjithë janë me aktakuza e me akuza të ngritme. Është Haki Rugova,Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri të gjithë janë kryetar të komunave’, tha Krasniqi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë