Loading…

Krasniqi: Rasti Dehari përgjegjësi politike

  • 24/11/2016 | 20:29

Krasniqi: Rasti Dehari përgjegjësi politike

Jakup Krasniqi, ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, në emsionin InfoBox të RTV Dukagjinit thotë së për rastin e Astrit Deharit, duhet që të ketë dorëheqje politike dhe se është përgjegjjësi politike.


Gjithashtu ai tha se drejtësia duhet të thotë fjalën e fundit sepse mendoj se ende nuk e ka dhënë fjalën finale.

“ Drejtësia duhet ta thotë fjalën e vet finale, dhe mendoj se ende drejtësia nuk e ka thënë fjalën finale dhe të gjithë ata që kanë folur para kohe të japin përgjegjësinë sepse janë përgjegjes për atë që e kan thënë”, ka thënë Krasniqi.

Gjithashtu ai tha se qytetarët jo vetëm tek ky rast por edhe të tjera kanë humbur besueshmërinë e institucioneve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë