Loading…

Krasniqi takon Presidentin e Institutit Demokratik Amerikan Derek Mitchel

  • 01/11/2021 | 14:59

Krasniqi takon Presidentin e Institutit Demokratik Amerikan Derek Mitchel

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka takuar Presidentin e Institutit Demokratik Amerikan (NDI), Derek Mitchell si dhe përfaqësuesit e tjerë të këtij instituti, shkruan Gazeta Metro.


Krasniqi i ka njoftuar ata për suksesin e PDK-së në Zgjedhjet Lokale si dhe njëkohësisht i ka falënderuar ata për kontributin e tyre që po e japin në Kosovë.

“Pata kënaqësinë të pres sot në zyrat e PDK-së, Presidentin e Institutit Demokratik Amerikan (NDI), Derek Mitchell, të shoqëruar nga drejtori i NDI për Evropë, Robert Benjamin, drejtoresha e Zyrës në Kosovë, Nancy Soderberg dhe zyrtarët e lartë të programeve të NDI në Kosovë, me të cilët diskutuam lidhur me procesin zgjedhor në Kosovë dhe zhvillimet aktuale.

Gjatë këtij takimi biseduam për sukseset e arritura nga kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës në Zgjedhjet Lokale. Tutje, folëm për përgatitjet dhe mobilizimin që po e bëjmë për garën zgjedhore në komunat, ku kandidatët e PDK-së janë në balotazh.

Përfaqësuesit e NDI, i falënderova për ndihmën e vazhdueshme që ky institut ka dhënë dhe po vazhdon ta japë në Kosovë. Në veçanti, atyre u shpreha mirënjohje për bashkëpunimin e ngushtë me PDK-në”, ka shkruar Krasniqi në llogarinë e tij në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë