Loading…

Krejt Qeverinë e merr me vete, Syla: Kjo fushatë do ta dëmtojë Arben Vitinë, e pamë çka ndodhi me mbështetjen e Bahtirit në Mitrovicë

  • 08/11/2021 | 21:20

Krejt Qeverinë e merr me vete, Syla: Kjo fushatë do ta dëmtojë Arben Vitinë, e pamë çka ndodhi me mbështetjen e Bahtirit në Mitrovicë

Gazetari Valon Syla ka folur për garën në Prishtinë dhe për fushatën e kandidatëve të dy partive që garojnë në balotazh.


Syla në Pressing të T7 tha se kjo fushatë do ta dëmtojë shumë kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia.

Ai shtoi se njerëzit më të mençur janë larguar nga Vetëvendosja duke thënë se aty kanë mbetur vetëm disa oportunista dhe disa komunista të vjetër.

“Është një film, mas atyre videove që i kanë pasur duke luajtur biliardo e duke e qeshur kandidatin e Prishtinës kishte ky ka me rrëzu këtë e ky ka me e ndreq. Mendoj se janë fushata që kanë me e dëmtuar shumë ehde mendoj që njerëzit po e shohin kush është VV tash e tutje. Njerëzit më të mençur të VV-së kanë ikur vec disa oportunista kanë mbetur, disa komunista të të gjitha sistemeve që kanë mbetur aty”, tha Syla.

Ai tha se me mbështetjen që Kurti po u ofron kandidatëve u pa rezultati në Mitrovicë e në Podujevë.

“E pamë çka ndodhi me mbështetjen e Agim Bahtirit në Mitrovicë, e kemi parë njëjtë me Bulliqin në Podujevë”, tha Syla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë