Loading…

Krenaria e Kosovës: Dua Lipa, shqiptarja e parë me dy çmime ‘Grammy’

  • 11/02/2019 | 08:36

Krenaria e Kosovës: Dua Lipa, shqiptarja e parë me dy çmime ‘Grammy’

Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa, ka fituar dy çmime në ceremoninë më të madhe muzikore, ‘Grammy Aëards’, transmeton Gazeta Metro.


Dua Lipa ka fituar në kategoritë “Best New Artist” dhe “Dance Recording”.

“Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram.

Kujtojmë se Dua është shqiptarja e parë në histori, që ka fituar ndonjëherë çmim “Grammy”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë