Loading…

Krerët dhe futbollistët e Bayernit dhe Dortmundit marrin vendime të mëdha, pas krizës financiare nga koronavirusi

  • 25/03/2020 | 22:06

Krerët dhe futbollistët e Bayernit dhe Dortmundit marrin vendime të mëdha, pas krizës financiare nga koronavirusi

Drejtorët dhe futbollistët e Bayern Munichit dhe Borussia Dortmundit kanë pranuar ulje të pagave, pas krizës financiare që po prek edhe klubet e futbollit, transmeton Gazeta Metro.


Përhapja e koronavirusit në të gjithë botën ka paralizuar gjithçka. Ky virus po shkakton edhe krizë financiare, teksa klubet e futbollit tashmë po marrin disa vendime.

Gazeta gjermane ‘Bild’ shkruan se drejtorët dhe futbollistët e Bayern Munichit dhe Borussia Dortmundit kanë pranuar ulje të pagave për 20%, për t’i ndihmuar financiarisht punonjësit në klub gjatë krizës aktuale me koronavirus.

Kujtojmë që ditë më parë një vendim i tillë ishte marrë edhe nga skuadra tjetër e Bundesligës, Borussia Monchengladbach. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë