Loading…

Kreu i Sindikatës së Policisë për protestën: Jemi për dialog, kërkesat s’do të jenë vetëm për NJSI

  • 09/12/2023 | 08:31

Kreu i Sindikatës së Policisë për protestën: Jemi për dialog, kërkesat s’do të jenë vetëm për NJSI

Speciale Intervenuese të Policisë së Kosovës do të jetë edhe sindikata e Policisë dhe njësi të tjera të departamenteve të ndryshme në protestën që do të mbahet sot nga ora 12:00.


Ai gjithashtu tha se kërkesat e Policisë do të shpalosën gjatë protestës se nesërme.

“Kërkesat tona do të shpalosen gjatë protestës dhe se ato nuk do të jenë vetëm për njësitet speciale, por do të jenë kërkesa për të gjithë pjesëtarët e Policisë së Kosovës”, tha ai, duke shtuar se nuk do të ketë risi nga kërkesat në vazhdimësi të Sindikatës së Policisë.

Sipas tij, sërish do të kërkohet dialog dhe se janë për dialog.

“Ne jemi për dialog. Jemi që të ulemi së bashku dhe t’i zgjidhim këto probleme apo t’i përmirësojmë këto kërkesa drejtuar qeverisë. Presim që qeveria të reflektoj dhe të mos detyrohemi të protestojmë sërish”, tha Zeqiri mbrëmë për RTK-në, duke shpresuar që do të ketë zgjidhje që mos të vazhdohet të protestohet sërish.

Ndryshe, Njësia Speciale Intervenuese e Policisë së Kosovës kanë paralajmëruar protestë përsëri para objektit të qeverisë. Kjo, protestë pritet të mbahet të shtunën e 9 dhjetorit në ora 12. Ata do të protestojnë me kërkesat e kaluara, ku në theks është shtesa e rrezikshmërisë në punë.

Ndërkaq, javë më parë kjo njësi ka zhvilluar takim me kryeministrin Albin Kurti por që nuk është arritur marrëveshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë