Loading…

“Krimi makabar”: Që ta bënte skenarin të besueshëm, burri i 20 vjeçares mbyti qenin dhe e vari te shkallët

  • 18/06/2021 | 09:56

“Krimi makabar”: Që ta bënte skenarin të besueshëm, burri i 20 vjeçares mbyti qenin dhe e vari te shkallët

Rasti i vrasjes së 20-vjeçares britanike në Greqi mori ditën e djeshme një kthesë akoma më tragjike pasi rezultoi se të resë ia kishte marrë jetën bashkëshorti i saj 32-vjeçar.


Siç u raportua më herët, tre ishin pistat që e çuan policinë të dyshonte tek Babis Anagnostopoulos: ora biometrike që Caroline mbante në dorë që tregoi se ajo ishte vrarë dy orë përpara se ta raportonte ngjarjen i shoqi në polici.

Heqja e kartave të memories nga kamerat e shtëpisë si dhe aktiviteti fizik i regjistruar nga aplikacionet e fitnesit në celularin e tij, në një kohë kur ai supozohej të ishte i lidhur nga “grabitësit.”

Por çfarë ndodhi me qenin e familjes që, sipas dëshmive fillestare të pilotit,  u mbyt i pari nga grabitësit. Si duket, Anagnostopoulos i mori fillimisht jetën bashkëshortes duke e mbytur dhe më pas të njëjtën gjë bëri edhe me qenin.

Siç raportojnë mediat, 32-vjeçari e çoi qenin në një zonë pranë shtëpisë dhe e mbyti me duart e tij. Më pas e mori trupin dhe e vari në shkallët e vilës duke lënë të kuptohet se kafshën e mbytën grabitësit.

Në dëshmitë e dhëna pas vrasjes, fqinjët e çiftit kishin thënë që kishin dëgjuar qenin të lehtë i shqetësuar rreth orës 16,20. Disa minuta më parë, piloti i kishte marrë jetën 20-vjeçares, edhe pse policinë e telefonoi pas orës 18.00.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë