Loading…

Krishtlindja në botë (Foto)

  • 25/12/2016 | 23:01

Krishtlindja në botë (Foto)

Gjithë bota po festojnë sot Krishtlindjen. Dritat dhe mjaft zbukurime të tjera kanë pushtuar qytetet e ndryshme të botës. Në fotot më poshtë do të shihni shfaqjen e mrekullueshme në mbarë botën


Reuters ka realizuar disa fotografi nga vendet më të mëdha të botës, në prag të festave të fundvitit.

Skenat e Krishtlindjes nga  kryeqytetet më të mëdha të botës mund ti shihni në foto më poshtë:/gazetametro.net

Viena-Austri

Londër-Angli

Pragë-Çeki

Paris-Francë

Oslo-Norvegji

Madrid-Spanjë

New York-ShBA

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë