Loading…

Kristen Stewart tregon detaje nga audicioni me Robert Pattinson për ‘Twilight’

  • 16/11/2021 | 18:48

Kristen Stewart tregon detaje nga audicioni me Robert Pattinson për ‘Twilight’

Kristen Stewart sapo zbuloi edhe më shumë detaje se si Robert Pattinson interpretoi Edward Cullen në filmin Twilight.


Në një profil të ri nga The New Yorker, skenaristja Emily Witt raportoi se regjisorja Catherine Hardwicke bëri që aktorët që konkurronin për rolin të vinin në shtëpinë e saj në Los Angele-s për të lexuar rreshta me Stewart, i cili tashmë ishte përzgjedhur si Bella Swan.
Por ata nuk po testonin vetëm kiminë e tyre duke recituar dialog. Sipas Witt, aktorët gjithashtu kishin për detyrë të puthnin Stewart.

“Ishte kaq e qartë se kush punonte,” i tha Stewart Witt përpara se të imitonte një dëshpërim. Ylli i Spencer, i cili përfundoi në lidhje me Pattinson për katër vjet, shtoi se ai kishte një “qasje intelektuale” ndaj rolit.

Kjo duket të jetë pjesë e arsyes pse Stewart u ndje e lidhur me aktorin.

“Dhe unë isha, si “Uh, njësoj si të tjerët” tha ajo. “Dhe, sido që të jetë, ne ishim të rinj dhe budallenj dhe, për të mos thënë se e bëmë shumë më mirë, por kjo ishte ajo që duhej, dhe kjo ishte ajo që duhej të ndjente kushdo që luante ato pjesë.”

Kristen Stewart ndau fillimisht se regjisorja “në thelb ka marrë” Pattinson në shtator 2020.

“Ne bëmë një ditë audicionesh dhe erdhën një grup djemsh,” tha Stewart për Vanity Fair në atë kohë. “Catherine Hardwicke, drejtoresha, më pas tha: ‘Çfarë mendoni? Kjo është një zgjedhje kaq e vështirë.’ Unë thashë: ‘A po tallesh me mua?! Është një zgjedhje kaq e qartë!’ Nuk mund të ishte më mirë. Ishte disi perfekte.”

Kristen direkte pëlqeu Pattinson.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë