Loading…

Kriza politike në Rumani, dy partitë më të mëdha do t’i nisin bisedimet për formimin e qeverisë

  • 09/11/2021 | 12:43

Kriza politike në Rumani, dy partitë më të mëdha do t’i nisin bisedimet për formimin e qeverisë

Dy partitë më të mëdha politike në Rumani do t’i nisin negociatat për ta formuar koalicionin qeveritar.


Më këtë do t’i jepej fund krizës politike që pasoi pas largimit të kryeministrit Florin Citu më 5 tetor, raporton Euronews.

Partia Liberale Kombëtare e Citu votoi me 48 vota për karshi 22 kundër për të nisur bisedimet me rivalët, Partinë Social Demokrate.

Këto bisedime do të nisin pas dy dështimeve për ta formuar qeverinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë