Loading…

Kroacia bën mrekullinë, kualifikohet nga vendi i dytë duke mposhtur Skocinë

  • 22/06/2021 | 22:53

Kroacia bën mrekullinë, kualifikohet nga vendi i dytë duke mposhtur Skocinë

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë.


Ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Skocisë ka prodhuar spektakël nga te dyja skuadrat, shkruan lajmi.net.

Në pjesën e parë, skuadrat u ndanë baras. Kroacia fillimisht shënoi përmes Vlasic i cili shënoi në min 17′.

Skocezët u përgjigjën përmes McGregor në min 42.

Por, në pjesën e dytë, kroatët treguan kualitetet e tyre me lojë e gola fantastikë.

Ishte Luka Modric ka shënuar gollin e avantazhit ndaj Skocisë në min 62′ dhe në fund ishte Ivan Perisic në min 77′ i cili trefishoi rezultatin ndaj skocezëve.

Kroacia tani me golaverazh më të mirë, kualifikohet nga vendi i dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë