Loading…

Kroacia – Çekia, këto janë formacionet e mundshme

  • 18/06/2021 | 10:21

Kroacia – Çekia, këto janë formacionet e mundshme

Kroacia do kërkojë pikët e para në “Euro 2020” pas humbjes nga Anglia.


Fakt interesant është se Kroacia kurrë në histori nuk është eliminuar në fazën e grupeve në kuadër të Kampionatit Evropian, por një rezultat jo i mirë në këtë takim do ta kualifikonte Çekinë tutje.

Selektori i Kroacisë, Zlatko Dalic, deklaroi se ka shumë gjëra për tu përmirësuar.

“Ne duhet të përmirësohemi në fazën e sulmit. Nuk do të jetë e lehtë kundër Skocisë dhe Çekisë, por unë jam optimist sepse kundër Belgjikës dhe Anglisë nuk fituam, por as nuk u poshtruam. Na duhet një fitore për të na dhënë besim në vete”, deklaroi Dalic.

“Do të shohim një Kroaci të ndryshme ndaj Çekisë, jo vetëm në taktika, por edhe me lojtarë të rinj”, përfundoi Zlatko Dalic.

Edhe selektori i Çekisë, Jaroslav Šilhavý deklaroi se vetëm kualifikimi dhe fitorja është qëllimi i Çekisë dhe ata nuk duan të jenë në këtë takim për barazim.

Formacionet e mundshme të Kombëtareve:

Croatia: Livaković; Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol; Modrić, Kovačić; Rebić, Vlašić, Perišić; Petković

Czech Republic: Vaclík; Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil; Král, Souček; Masopust, Darida, Jankto; Schick

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë