Loading…

Kroacia nuk e fillon mirë Kupën e Botës, Maroko i shkakton probleme

  • 23/11/2022 | 13:03

Kroacia nuk e fillon mirë Kupën e Botës, Maroko i shkakton probleme

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Marokos dhe Kroacisë me rezultat të barabartë 0-0 në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së grupeve në Kupën e Botës, transmeton Gazeta Metro.


Gjatë gjithë ballafaqimit në përgjithësi nuk kishte shumë raste të volitshme për gol, me kroatët që për një nuancë ishin më të mirë.

Ishte anësori i Tottenham Hotspur, Ivan Perisic që në minutën e 17’të nga një goditje nga jashtë zonës provoi të befasonte portierin, Bono, por goditja e tij përfundoi jashtë portës.

Ndërsa, në fund të 45 minutave të para sulmuesi, Nikola Vlasic dhe kapiteni, Luka Modric u munduan të ndryshojnë rezultatin e takimit, megjithatë të pa saktë.

Te rasti i Vlasic vlen të theksohet se për mrekulli intervenoi portieri 31-vjeçar, i cili ballë për ballë me të bëri më të mirën e mundshme.

Në pjesën e dytë skuadra e udhëhequr nga Zlatko Dalic nuk pati pothuajse asnjë mundësi për të zhbllokuar rezultatin edhe pse dominonte takimin.

Ndërsa, rastin më të mirë e kishte Maroko me anë të mbrojtësit, Noussair Mazraoui në minutën e 51’të. Por, goditjen e tij me kokë nga shumë pranë portës e ndali shkëlqyeshëm portieri, Dominik Livakovic.

Kujtojmë se përveç Marokos dhe Kroacisë në këtë grup (F) janë edhe Belgjika me Kanadën. Këto dy Kombëtare do të përballen sonte me fillim nga ora 20:00. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë