Loading…

Kroacia tejkalon Kinën me numrin e të vdekurve shkaku i koronavirusit

  • 19/01/2021 | 17:08

Kroacia tejkalon Kinën me numrin e të vdekurve shkaku i koronavirusit

Kroacia ka një normë më të lartë vdekjesh nga Covid-19 sesa Kina. Sipas të dhënave të botuara dje, deri më tani zyrtarisht në Kinë janë regjistruar 88 454 infeksione me me koronavirusin Covid-19 dhe 4635 vdekje, transmeton Gazeta Metro.


Kjo e fundit ka një popullsi prej 1.4 miliardë banorësh, sipas të dhënave zyrtare nga të dyja vendet.

Sipas të dhënave të botuara dje, deri më tani zyrtarisht në Kinë janë regjistruar 88,454 infeksione me koronavirus dhe 4,635 vdekje, raporton index.hr.

Deri dje, një total prej 225128 infeksionesh me virus dhe 4655 vdekje u regjistruan në Kroaci, por sot numri i vdekjeve është rritur me 29 dhe tani është 4,684.

Kroacia është i vetmi vend në rajon që ka numrin e vdekjeve më të lartë se sesa shteti kinez gjersa këtë gjë mund ta bëjë edhe Bosnja-Hercegovina, e cila aktualisht ka 4486 vdekje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë