Loading…

Kroos për Topin e Artë të Messit: Nuk ishte aspak i drejtë

  • 30/11/2021 | 19:07

Kroos për Topin e Artë të Messit: Nuk ishte aspak i drejtë

Toni Kroos është shprehur kundër vendimit për t’i dhënë Leo Messit çmimin e Topit të Artë 2021.


Mesfushori i Real Madridit, pavarësisht se lavdëron aftësitë e argjentinasit, beson se çmimi duhet t’i shkonte kolegut të tij të klubit, Karim Benzemas.

Për Kroos, Messi nuk duhej të ishte as në treshen e parë, pasi mendon se Robert Lewandowski duhej të ishte i dyti dhe Jorginho i treti, shkruan Marca, transmeton Klankosova.tv.

“Së pari, më duhet të them se nuk më interesojnë fare çmime individuale. Megjithatë, nëse ka çmime të tilla, ato duhet të jenë të drejta”, tha ai më tej.

“Për mua, Benzema duhet të ishte nr.1 nëse do të zgjidhnit lojtarin më të mirë individual nga viti i kaluar, sepse e shoh nga afër se sa i jashtëzakonshëm është ai”.

“Nuk ka dyshim se Messi qëndron pranë Cristiano Ronaldos si lojtari më i mirë i kësaj dekade dhe ka cilësi që të tjerët nuk do t’i kenë kurrë. Gabimi më i madh në çmim ishte për sa i përket vendit të parë”, ka shkruar Kroos.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë