Loading…

‘Kryeministër Kurti, ngritu kundër fashizmit ndryshe je bashkëfajtorë’

  • 10/11/2021 | 12:17

‘Kryeministër Kurti, ngritu kundër fashizmit ndryshe je bashkëfajtorë’

Pas akuzave të renda dhe gjuhës linçuese të zyrtarit të lartë të VV’së, Hysamedin Ferajt, opinionisti Halil Matoshi i ka bërë thirrje kryeministri Albin Kurti që ta ngritë zërin kundër fashizmit, ndryshe bëhet një më të, shkruan Gazeta Metro.


Matoshi përmes një statusi ka shkruar se kryeministri Kurti duhet të ngritët kundër fashizmit, ndryshe është një më të.

“Kryeministër, ngritu kundër fashizmit, përndryshe je bashkëpjesëmarrës, sëkëndejmi bashkëfajtor!”, ka shkruar Matoshi.

Deri me tani nuk është distancuar asnjë zyrtarë i VV’së nga deklarata e bashkëpartiakut të tyre Ferajt.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme, zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj ka linçuar 13 gazetarë e publicistë kosovarë, si punëtor të Serbisë./gazetametro.net

‘Po punojnë për Serbinë’: Ideologu i VV’së linçon 13 gazetarë e publicistë, përfshirë ish-shefin e tij

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë