Loading…

Kryeministri bisedon me bizneset për zhvillimin ekonomik

  • 07/02/2017 | 14:40

Kryeministri bisedon me bizneset për zhvillimin ekonomik

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka zhvilluar një takim pune me odat ekonomike dhe përfaqësuesit e bizneseve në Kosovë.


Gjatë takimit, ku ishin të pranishëm ministrat Hykmete Bajrami, Memli Krasniqi dhe Avdullah Hoti, është biseduar për reformat që do të ndërmerren në tregti, në bujqësi, në fushën e teknologjisë informative dhe komunikuese, për reformat fiskale si dhe për zonat industrial.

Gjatë takimit, është shprehur përkushtimi i dyanshëm për fuqizim e mëtejshëm të zhvillimit ekonomik në vend, përmes koordinimit të plotë të bizneseve dhe institucioneve, si dhe përqendrimit maksimal në rritjen ekonomike, krijimin e vendeve të reja të punës dhe përmirësimin e mirëqenies sociale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë