Loading…

Kryeministri britanik Boris Johnson përmirësohet dukshëm: Del nga kujdesi intensiv

  • 09/04/2020 | 20:35

Kryeministri britanik Boris Johnson përmirësohet dukshëm: Del nga kujdesi intensiv

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson është jashtë kujdesit intensiv dhe është përsëri në një repart spitalor, transmeton Gazeta Metro.


Një zëdhënës për Nr 10 tha: “Kryeministri është zhvendosur këtë mbrëmje nga kujdesi intensiv në repart, ku do të marrë monitorim të afërt gjatë fazës së hershme të shërimit të tij”.

Deklarata shtoi: “Ai është duke u ndjerë shumë më mirë”.

Johnson fillimisht u pranua në Shën Thomas ‘të Dielën, duke u thënë ndjekësve të tij në Tëitter se po ndiqte këshillat e mjekut të tij pasi vazhdoi të shfaqte simptoma të kollës dhe temperaturës së lartë dhjetë ditë pasi testoi pozitiv për koronavirus.

Që kur u diagnostikua me simptoma të koronavirusit më 26 mars, kryeministri ka provuar të ulë seriozitetin e sëmundjes së tij – duke postuar video edhe pse është dukur jo mirë.

Para se të kaloj në kujdesin intensiv, ai postoi një mesazh optimist në Twitter, duke shkruar : “Mbrëmë, me këshillën e mjekut tim, unë shkova në spital për disa teste rutinë pasi unë jam duke përjetuar ende simptoma të koronavirusit. Jam në gjendje të mirë shpirtërore dhe mbaj kontakte me ekipin tim, pasi ne punojmë së bashku për të luftuar këtë virus dhe për t’i mbajtur të gjithë të sigurt”.

Më vonë, lajmet tronditëse për lëvizjen e tij në kujdesin intensiv u përshëndetën nga mesazhet e mbështetjes nga e gjithë bota, dhe nga aleatët politikë dhe kundërshtarët në Mbretërinë e Bashkuar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë