Loading…
Kryeministri holandez pastron vet kafenë e derdhur teksa pastrueset qeshin
  • 06/06/2018 | 10:22

Kryeministri holandez pastron vet kafenë e derdhur teksa pastrueset qeshin

Politikanët, sidomos nëpër vendet më të pazhvilluara, njihen si njerëz që jetojnë në rangje sociale më të larta nga njerëzit e zakonshëm.

Megjithatë, nëpër vendet me vetëdije të lartë siç janë vendet perëndimore, politikanët nuk janë kështu. Ata shpesh shkojnë në punë me mjete të tjera të transportit përveç veturave, siç janë biçikletat dhe transporti urban.

Një shembull të ngjashëm e ka dhënë së fundi edhe kryeministri i Holandës, Mark Rutte, i cili i pastroi vet mbetjet e një kafeje të cilën e derdhi aksidentalisht në dyshemenë e ndërtesës ku po shkonte në punë.

Kur po kalonte filtrat e sigurisë në objekt, Rutte derdhi kafenë dhe me gatishmëri të plotë mori mjetet nga stafi i pastrimit dhe e pastroi vetë kafenë nga dyshemeja, veprim që u përcoll me të qeshura e duartrokitje nga koleget e tij.

Mark Rutte është kryeministër në Holandë që prej vitit 2010. /gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=ndxgoCnWTDc

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë