Loading…

Kryeministri kroat bën thirrje për qetësimin e tensioneve në veri

  • 28/09/2021 | 08:56

Kryeministri kroat bën thirrje për qetësimin e tensioneve në veri

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq bëri thirrje për sens të shëndoshë dhe de-përshkallëzim në veri të Kosovës.


Ai këtë deklaratë e bëri kur u pyet nga gazetarët se si i komenton tensionet në Kosovë dhe Mal të Zi dhe “ultimatumin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ndaj NATO -s”, raporton Hina.

Plenkoviq theksoi më tej se Kroacia gjithmonë dërgon mesazhe për këtë çështje në mënyrë që të “qetësojë tensionet dhe të mos kontribuojë në rritjen e tensioneve”.

Kryeministri kroat deklaroi se Kroacia është një vend i sigurt dhe tha se “ne dëgjojmë dhe i kemi sytë hapur” për gjithçka që po ndodh në lagje

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë